אנסמבל חולות נודדים
אורה בועזסון-חורב

קונטרבס

נגנית הקונטרבס אורה בועזסון-חורב מתמחה בנגינתה בביצוע יצירות בנות זמננו המשלבות אלתור עם מוסיקה כתובה. בשנת 1999 היא סיימה בהצטיינות את לימודיה לתואר הראשון ב- New England Conservatory, בבוסטון, ארה"ב; עם מוריה נמנים מר מיכאל קלינגהופר, מר דונלד פלמה,מר גארי קאר ומר אלי מגן.

בשנים 2000-2001 הייתה נגנית הקונטרבס הראשונה בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים. אורה בועזסון-חורב חברה ב"אנסמבל ידיד", המבצע מיצירותיו של המלחין והפסנתרן זוכה פרס רה"מ לשנת 2006 , יצחק ידיד, עמו הקליטה ארבעה תקליטורים, מהם שלושה לחברת ההקלטות הגרמנית היוקרתית "Between the Lines". אורה בועזסון חורב חברה ב-"Chameleon Trio" המבצע מיצירותיו של החלילן והמלחין דביר כץ. הטריו הקליט השנה את תקליטור הבכורה שלו וזכה בפרס האלתור בפסטיבל "לילה לבן" 2006. כמו כן היא חברה בהרכב הג'אז של הזמרת והיוצרת יוליה פלדמן עמה השיקה בקיץ 2006 דיסק בכורה בחברת "הד ארצי". אורה בועזסון חורב יסדה עם בעלה, נגן הגיטרה המלחין והמעבד אהוד חורב את "דואו חורב" המקליט בימים אלו את אלבום הבכורה שלו. דואו "חורב" משתף פעולה באופן קבוע עם הזמרת יונית שקד גולן.

אורה בועזסון-חורב משתתפת בהרכבים רבים נוספים: היא נגנית הקונטרבס המובילה ב"אנסמבל סולני ת"א", היא נגנית הקונטרבס המובילה באנסמבל הבארוק הידוע "אקדמיה דניאל" של נגן הצ'מבלו שלו עדאל והשתתפה שנים רבות בתזמורת הבארוק של מר דוד שמר. אורה בעלת ניסיון רב בתחום הביצוע של מוסיקה בת זמננו, ישראלית ובינלאומית כאחד. לאחרונה יצא דיסק בהשתתפותה לחברת "התו השמיני" עם אנסמבל "מיתר ורוח", דיסק הזוכה להצלחה רבה ומושמע רבות מעל גלי האתר.

בעלת ניסיון גם בתחום האתני בהרכבים "אבסינט" עם הזמרת יונית שקד גולן,"נשות חווה" עם נגנית הקלרינט אורית אורבך - הרכב המחבר בין מוסיקת הכלייזמר והג'אז, אנסמבל "פאבלה" למוסיקה ברזילאית,ואנסמבל "ראס דשן" המשלב בין מוסיקה אתיופית מסורתית עם מוסיקה אומנותית עכשווית. אורה בועזסון חורב זוכה להשמעות רבות ב"קול המוסיקה" ברשת ב' וברשת ג', כמו גם בטלוויזיה בערוץ 2 ובערוץ התרבות. אורה בועזסון חורב נמנית עם מנהליו האומנותיים של מועדון "הטבח השוודי"- מועדון למוסיקה חדשה בירושלים שמטרתו לעודד יצירה אומנותית ישראלית מקורית.

אורה מלמדת קונטרבס בקונסרבטוריונים בפתח תקווה וכפר סבא ומרבה לסייר ולהופיע בארץ ובעולם בקונצרטים ובפסטיבלים, ביניהם: "פסטיבל ישראל", פסטיבל "ג'אז בלוז ת"א" 2003-5, פסטיבל "קול המוסיקה בגליל העליון", "פסטיבל העוד",פסטיבל "צלילים במדבר", פסטיבל הג'אז בוונקובר, קנדה, פסטיבל הג'אז בגוולף, קנדה- ובהמשך סיור קונצרטים ממושך בקנדה ובארה"ב, פסטיבל "מיוזיק גלרי" בווינה, אוסטריה 2002-2004, פסטיבל הג'אז בסיביו, רומניה,2005,פסטיבל הג'אז בוילנה 2006, קונצרט חגיגי של שגרירות ישראל באתיופיה 2006, שם הופיעה עם ההרכב "ראס דשן", ועוד.נהנית מזמרשת?
אתר זמרשת מתקיים בזכות תרומות.
עזרו לנו להמשיך במפעל!
לתרומה קבועה או חד פעמית: