הקטן
גופן
הקטן גופן הגדל
גופן
הגדל גופן
חיפוש פנימי באתר
לא אמות כי אחיה (לחן מסורתי)
לֹא אָמוּת כִּי אֶחְיֶה וַאֲסַפֵּר מַעֲשֵׂי יָהּ. יַסֹּר יִסְּרַנִּי יָּהּ וְלַמָּוֶת לֹא נְתָנָנִי. פִּתְחוּ לִי שַׁעֲרֵי צֶדֶק אָבֹא בָם אוֹדֶה יָהּ. זֶה הַשַּׁעַר לַיהוָה צַדִּיקִים יָבֹאוּ בוֹ. אוֹדְךָ כִּי עֲנִיתָנִי וַתְּהִי לִי לִישׁוּעָה. אֶבֶן מָאֲסוּ הַבּוֹנִים הָיְתָה לְרֹאשׁ פִּנָּה. מֵאֵת יְהוָה הָיְתָה זֹּאת הִיא נִפְלָאת בְּעֵינֵינוּ. זֶה הַיּוֹם עָשָׂה יְהוָה נָגִילָה וְנִשְׂמְחָה בוֹ.לא אמות כי אחיה ואספר מעשי יה. יסור יסרני יה ולמוות לא נתנני. פיתחו לי שערי צדק אבוא בם אודה יה. זה השער לה' צדיקים יבואו בו. אודך כי עניתני ותהי לי לישועה. אבן מאסו הבונים הייתה לראש פינה. מאת ה' הייתה זאת היא נפלאת בעינינו. זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו.

פתיחה בנגן חיצוני

מילים: מן ההגדה
לחן: לא ידוע

לֹא אָמוּת כִּי אֶחְיֶה וַאֲסַפֵּר מַעֲשֵׂי יָהּ. יַסֹּר יִסְּרַנִּי יָּהּ וְלַמָּוֶת לֹא נְתָנָנִי. פִּתְחוּ לִי שַׁעֲרֵי צֶדֶק אָבֹא בָם אוֹדֶה יָהּ. זֶה הַשַּׁעַר לַיהוָה צַדִּיקִים יָבֹאוּ בוֹ. אוֹדְךָ כִּי עֲנִיתָנִי וַתְּהִי לִי לִישׁוּעָה. אֶבֶן מָאֲסוּ הַבּוֹנִים הָיְתָה לְרֹאשׁ פִּנָּה. מֵאֵת יְהוָה הָיְתָה זֹּאת הִיא נִפְלָאת בְּעֵינֵינוּ. זֶה הַיּוֹם עָשָׂה יְהוָה נָגִילָה וְנִשְׂמְחָה בוֹ.
לא אמות כי אחיה ואספר מעשי יה. יסור יסרני יה ולמוות לא נתנני. פיתחו לי שערי צדק אבוא בם אודה יה. זה השער לה' צדיקים יבואו בו. אודך כי עניתני ותהי לי לישועה. אבן מאסו הבונים הייתה לראש פינה. מאת ה' הייתה זאת היא נפלאת בעינינו. זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו.
 פרטים נוספים
ביצוע: אהרן ים, רמה ים
מקור: אתר זֶמֶרֶשֶׁת


על השיר

שרים בליל הסדר. המקור: תהלים קי"ח יז-כד.


כל מידע נוסף אודות השיר, כולל הערות, סיפורים, צילומים – יתקבל בברכה לכתובת evyatar@zemereshet.co.il.
© זכויות היוצרים שמורות לזֶמֶרֶשֶׁת ו/או למחברים ו/או לאקו"ם